Ofis

Projeler

Ödüller

Yayınlar

Haberler

İletişim

Ofis
Mİ’mar Mimarlık 2005 yılında Ahmet Yılmaz ve İbrahim Hakkı Yiğit tarafından kuruldu. Mimarlık kariyerlerini 1994 yılından beri farklı ofis ve çalışma alanlarında sürdüren iki kurucu ortaklar, birikimlerini aynı kültürel sorumlulukları taşıyan kadrosu ile mimari, restorasyon, kentsel tasarım hizmetleri ve uygulama alanlarında sürdürmektedir. Mi’mar Mimarlık edindiği uygulama tecrübesi ile daha proje aşamasında ekonomik kriterleri de göz önünde bulundurarak fizıbil çözümler üretebilme yeteneğine sahiptir.
Ekip
Ahmet Yılmaz İbrahim Hakkı Yiğit
Ahmet Yılmaz
1972, Tokat doğumlu Ahmet Yılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü' nde lisans, Mimar Sinan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Restorasyon Bölümü'nde de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimini tamamladığı 1994 yılından beri çeşitli ofislerde proje yöneticisi ve şantiye şefi olarak çok sayıda projede görev aldı. Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü I. Bina projesi, 2002 yılında 8. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yaşam Çevresi Ödülü'ne layık görüldü ve 2004'te Dolapdere Kampüsü II. Bina projesi, Yapı Ödülü'ne aday gösterildi. 2012 yılından beri Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde mimari tasarım dersleri vermektedir.
İbrahim Hakkı Yiğit
1972 doğumlu İbrahim Hakkı Yiğit 1993-1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. İ.T.Ü Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Tarihi ve Y.T.Ü Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Yapı Fiziği’ kürsülerinde yüksek lisans çalışmaları yaptı. 1997-1999 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarihi Çevreyi Koruma Müdürlüğü bünyesinde ve daha sonra 1999-2005 yılları arasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Ulaşım A.Ş. bünyesinde mimar olarak çalıştı. 2007-2010 yılları arasında T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Yenileme Alanları Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nda mimar üye olarak görev yaptı.
UFKİ ŞEHRE MÜMKÜN BAKIŞLAR